Odložená holčička byla podle zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse pečlivě oblečena a zabalena v peřince.
„V přiloženém vzkazu nešťastná maminka uvedla, že se narodila dnes ve 13:10 a že ji pojmenovala Andrea. Děťátko je na první pohled zdravé," doplnil Hess.
Za pět let existence babyboxu v Krnově je to druhá odložená holčička. Letos lidé do schránek odložili 14 dětí, celkem už jich bylo 160, z toho 91 holčiček. První schránka pro odkládání dětí byla zprovozněna 1. června 2005 v pražském Hloubětíně. [bomba]
„Krnovský babybox byl jako 51. v pořadí uveden do provozu v červenci 2012 v tamním Sdruženém zdravotnickém zařízení. Dosud do něj byla odložena jedna dívenka pojmenovaná Šárka v roce 2013," dodal Hess.
V celé ČR je 71 babyboxů, zatím poslední funguje od letošního června v nemocnici v Mariánských Lázních.