Podle zakladatelky poradenské skupiny, která si říká Detained in Dubai (Zatčeni v Dubaji), Radhy Stirlingové policie v SAE špatně rozlišuje mezi znásilněním a sexem, s nímž osoba souhlasila.
Podobné problémy jako Britka mělo v Dubaji více cizinek. Norka Marte Deborah Dalelvová byla před třemi lety odsouzena k 16 měsícům vězení za mimomanželský sex a konzumaci alkoholu, když předtím ohlásila znásilnění. Trest jí byl nakonec prominut, násilník dostal 13 měsíců vězení. Podobně rakouská muslimka po ohlášení znásilnění čelila soudnímu stíhání a v roce 2014 se podařilo rakouským diplomatům vyjednat její návrat do Rakouska. [bomba]
Stirlingová považuje případ Britky za velmi zneklidňující. "Oběti se na ně obrátí a očekávají nápravu, a místo toho jsou samy stíhány. Nejenom, že (úřady) popřou, že jde o oběti, ale navíc je ještě trestají," řekla Stirlingová.
Mluvčí britského ministerstva zahraničí uvedla, že je úřad v kontaktu s britskou občankou i s její rodinou. Podle skupiny Detained in Dubai ženu znásilnila skupina Britů. Právní poradce skupiny Fajsal Zarúní řekl, že k tomu, že žena dala k sexu souhlas, může policie dospět na základě nepřímých důkazů. Pokud se událost stala v hotelovém pokoji a na bezpečnostních kamerách je žena zachycena, jak vychází s údajným útočníkem z pokoje ven, pak z toho policie usoudí, že nešlo o násilí, i kdyby jí násilník vedl pod krkem nebo třeba v poutech.
“Nechci takový svět. Do Dubaje už nikdy nepojedu, byť tam každý rok jezdíme na dovolenou. Už nikdy nepojedu do muslimské země. Je to šílená skvadra neskutečných, násilnicích tvorů, kteří žijí ve středověku a středověké názory vyznávají i v tomto století a tisíciletí,” napsala v jedné diskuzi britská manažerka Ellena.