Stane se tak, pokud vítězné ANO nepůjde do koalice s ČSSD a Haškovi nenabídne například místo vicehejtmana. "I když jsem volby nevyhrál, v politice nadále zůstávám, stejně jako v ČSSD. Budu také jedním z členů vyjednávacího týmu a chci pro ČSSD vytěžit z pozice ,na bedně´ maximum,“ uvedl Hašek s tím, že by se ale klidně uživil i mimo zdi krajského úřadu.
Podle některých Jihomoravanů, ale i řadových členů ČSSD v tomto kraji, si byl Michal Hašek svou pozicí hejtmana až moc jistý. „Choval se dost jako mocipán, a to mu srazilo vaz. Prostě se z něj stal člověk, který nevidí, neslyší, co si myslí jiní a šel si tvrdě za svým…,“ dodala jedna z členek sociální demokracie. [bomba]
Oproti tomu jeho kolega z jihu Čech Jiří Zimola vyhrál a může se těšit na to, že další čtyři roky jako hejtman povede kraj. Zřejmě bude skládat koalici s ANO i komunisty. Odmítá však zatím spekulovat, jak to bude vypadat a jak to nakonec dopadne.
Vznikají spekulace, že se Zimola chystá jít "výš" a zamíří do Prahy do vedení republikové ČSSD. On sám ale nechce zklamat voliče, kteří mu dali hlas, a pokud se mu podaří složit koalici, jako že by v tom neměl být problém, bude nejspíš ve své pozici pokračovat.
Na rozdíl od Haška měl Zimola daleko jistější pozici, neprožil žádnou kauzu a veřejnosti se zalíbil i proto, že bojoval proti “církevním restitucím“! „Musím říct, že ač nejsem příznivkyně sociální demokracie, Jiřího Zimolu volím vždy. Vím, že tím i tuto stranu, ale znám ho z dob, kdy vedl Novou Bystřici, a to je pro mě opravdu chlap na svém místě a silný politik. Ač je naše rodina čistě pravicová, já jinak nemohu,“ svěřila se Bleskove.cz paní Marcela z Jindřichohradecka.