Nejenom že mladého Samuela s rodinou nepustili na Eiffelovu věž, ale ještě ho podezírali z terorismu. A to jen proto, že měl u sebe inzulinovou pumpu.
Jak informoval francouzský The Local, Samuel trpí cukrovkou 1. typu, a protože jeho tělo neprodukuje inzulin, musí ho dodávat injekčně skrze inzulinovou pumpičku, kterou měl během výletu připevněnou k tělu.
Na přístroj se bezpečnostní zaměstnanci zaměřili především a chtěli jej chlapci zkonfiskovat. Agresivní postoj francouzských pracovníků Samuelovu rodinu zcela zaskočil a rozčílil. [bomba]
„Chovali se jako naprostí hlupáci. Takhle to nenecháme,“ řekli chlapcovi příbuzní, kteří chápou jisté obavy, ale nechápou bezbřehý fanatismus a neznalost tak základních věcí, jako jsou zdravotnické a zdravotní pomůcky.
Ochranka Eiffelovky prohledala i batohy příbuzných Samuela a jakmile narazili na další lékařské věci, pojali podezření, že by mohlo jít o rozbušky k výbušninám a nepustili rakouskou rodinu do věže. Nijak nepovolili ani v momentě, kdy jim rodiče Samuela předložili jeho mezinárodní kartičku diabetika.
„Jsou to blbci. A to jsou prostě Francouzi. Teď budou prostě dělat všechno pro to, aby dokázali, jak to tu chrání. Ale až přijde další atentát z míst, kde to nikdo z nich nečeká, zase se budou jenom tupě divit,“ komentoval situaci kolem chlapce jeden z pařížských obyvatel.