Boty Manolo Blahnika, muže s českými kořeny, jsou známé ze seriálu Sex ve městě a díky filmu Marie Antoinetta Sofia Coppoly. Vyrostl na Kanárských ostrovech, žije v Británii.
„Můj otec byl českým občanem, žil a pracoval před druhou světovou válkou jako lékárník nedaleko pražské Kampy. Nebýt nástupu nacismu, možná by tu pracoval dál,” řekl Manolo.
Díky Blahnikovu umu, pečlivosti a inspiraci ve světovém umění výtvarném a filmovém, vznikne dílo, jež se dá obout. [bomba]
Když byla výstava Blahnik v Lodýně, denně ji navštívilo na 25 000 lidí! Také Praha očekává veliký zájem o expozici rozmanitých bot a botiček, které by chtěla doma mít kdejaká žena. A nejlépe hned všechny.
„Jsem vlastně obyčejný obuvník a tu slávu, o níž se ve spojení se mnou stále mluví, nějak stále nechápu,” dodal skromně Manolo Blahnik.