Jana Popelková má jako firemní čarodějka velké úspěchy. Už proto, že se na ní obracejí podnikatelé, živnostníci i běžní lidé s tím, že potřebují poradit. A protože věci mezi nebem a zemí, včetně energií skutečně fungují, stále více lidí ji vyhledává.
Nejenom příjemně barevné prostředí, ale i dobře barevně sladěný outfit má vliv na naše podvědomí a můžeme je využít v náš prospěch. Právě třeba v podnikání. „Proto jsem požádala předního českého vizážistu, stylistu a designéra Káju Pavlíčka, aby poradil s tím, co teď na podzim a v zimě frčí nejvíc. A shoduje se to s tím, co vidím já,“ říká Popelková.
A co jednotlivé barvy dělají, jak na nás působí a jaký mají vliv? Letošní podzim je ve znamení dvou směrů. Stylista Kája Pavlíček říká, že jedním z nich je návrat k přírodě. Nic tedy nezkazíte, pokud si na sebe obléknete vlněné materiály, kožichy, v hnědých barevných variacích. „Druhým směrem je návrat k plastům, za vzor si můžete vzít i skleněné a průhledné materiály. Za hvězdu budete, pokud zvolíte například stříbrný batoh, či zlaté kalhoty, nebo cokoliv lesklého,“ navrhuje Pavlíček.
Jaké barvy by vám tedy letošní podzim v šatníku rozhodně neměly chybět? Tmavě hnědá, tmavě modrá a tmavě zelená. Dále tělová, vínová a samozřejmě červená a hlavně červená rtěnka. [bomba]
A jaký vliv mají jednotlivé barvy na náš život, profesi i podnikání?
Tmavě hnědá - Pokud je tmavě hnědá přírodního rázu - tedy např. nebarvená kůže, tmavě hnědý kožich (u umělých kožichů platí přirozená barva srsti, kterou imitují), tak je naprosto v pořádku a podporuje pocit „stojím nohami na zemi“. Pokud je ovšem hnědá barvená – tedy na materiálech, které nemají takto přirozenou barvu, dejte si na ni pozor. Je to barva rozchodů.
Tmavě modrá - barva intuice. Tam, kde rozum selhává a přesto potřebujete najít řešení, sáhněte po tmavě modré. Ideálně na čelo – tedy čepice nebo čelenka. Vezměte si modrou čepici a jděte se projít, krásně si srovnáte myšlenky.
Tmavě zelená - barva bezpečí. Tmavě zelená je barva staršího listí mohutných stromů, mezi těmi máte pocit bezpečí, stejně tak v tmavě zeleném svetříku.
Tělová - neutrální barva, nic nepřidá ani nevezme. Můžeme ji tedy používat bez omezení, ale extra užitek z ní mít nebudeme.
Vínová - je zvláštní barva, záleží k jakému tónu se více kloní. Pokud je více do hnědé, je to emotivní rozchod (lítají talíře), pokud se kloní spíše k fialové, je to barva duchovna a ponoření se do tajin vesmíru, zároveň většinu lidí odrazuje a působí nedůvěryhodně. Pokud je vínová spíše červená, má podobné účinky jako červená.
Červená – je skvělá na spodní prádlo, dokonce i na ponožky. Máte studené nohy? Zahoďte černé ponožky a vyměňte je za červené. Potřebujete být asertivní, silní v „kramflecích“ a průbojní? Vsaďte na červenou. Když nemůže být vidět ve formě svrchního oblečení, zvolte doplňky a spodní prádlo. Dejte si pozor, moc červené na svrchní vrstvě oblečení působí na okolí až agresivně.
"Červená je oheň, hřeje i pálí. Na červenou, která je vidět (mimo spodního prádla), musíte mít. Pokud si ji vezme „puťka“, lidé budou očekávat automaticky dračici, ve chvíli, kdy toho „puťka“ není schopná, ublíží sama sobě, nesplní očekávání. Pokud se na červenou ve svrchní vrstvě necítíte, je lepší volit jinou barvu a pouze červené doplňky," říká Jana Popelková s tím, že červená barva na spodním prádle pomáhá životnímu „ukotvení“, také při problémech s močovými cestami a pohlavními orgány. Osoby, které trpí hysterií, by měly nosit pouze červené spodní prádlo.