Na Österreichringu se už v šedesátých a sedmdesátých letech proháněly i vozy formule 1, od té doby byl však okruh zkrácen na dnešních 4,32 kilometru, ale Red Bull Ring i dnes představuje jedinečnou výzvu pro všechny piloty. Stáj Sauber Junior Team by US Racing - CHRS se těší na další přísun bodů, vždyť všichni čtyři jezdci týmu byli v dubnu v Oscherslebenu na stupních vítězů. Tým navíc získal zajímavou “posilu”, nový partnerem se totiž stala společnost Exost, která vyrábí autíčka na dálkové ovládání.
Český fanoušek zase vyhlíží další úspěchy Romana Staňka juniora. Tento mladíček vtrhnul do světa formulí z motokár a zatím si vede jako zkušený mazák. Svědčí o tom i jeho průběžné vedení v šampionátu a parádní vítězství v již zmíněném Oscherslebenu. Na své výsledky budou chtít navázat i Alessandro Ghiretti, Théo Pourchaire a Arthur Leclerc.
Volný trénink a kvalifikace proběhnou v pátek před. První závod se pak jede v sobotu od 13.15 (přímý přenos začíná o pět minut dříve na stanici Sport 5). Druhý a třetí závod startuje v neděli v 9.55, třetí pak ve stejný den v 15.35. Oba můžete opět sledovat živě na stanici Sport 5.
Roman Staněk prohlásil: „Připravil jsem se dobře fyzicky i psychicky. Jedu do Rakouska jako vedoucí jezdec mistrovství, ale nijak to nepřeceňuji, protože za sebou máme teprve první závodní víkend. Samozřejmě doufám, že mohu předešlé výsledky zopakovat. Bude to těžké, ale jsem nadšený z výzvy, která mě čeká.“