Heřman Volf na sobě začal pracovat a za pár měsíců se vrátil k zimním sportům, ale nejen to, také se pustil do plavání, potápění, jachtingu, skákání padákem i jízdě na kole s ručním pohonem. Pak dostal nápad, že může pomáhat i dalším, a založil neziskovou organizaci Cesta za snem.
Organizace Cesta za snem pořádá každý rok celou řadu akcí zejména pro handicapované. Na programu roku 2018 jsou cyklomaratony, čtyřboje, atletické meetingy, zážitkové víkendy a další.
Takové akce se ale neobejdou bez partnerů. Jedním z nich je značka Peugeot v ČR, která organizaci Cesta za snem poskytuje finanční a organizační pomoc, ale hlavně auta. A právě ta se nejvíc hodila na akci nazvané „Jedeme v tom všichni“, která proběhla 10. února na autodromu v Mostě.
[bomba]
Přestavit normální vůz na ruční řízení je až překvapivě jednoduché. Mechanici zvládli během několika minut přeměnit čtyři peugeoty tak, aby se s nimi vozíčkáři mohli vydat na okruh. Průvodce jim dělali okruhový mistr Evropy Petr Fulín a český rallyový šampión ve dvoukolkách Filip Mareš. Filip si s peugeotyostatně dobře rozumí, protože s jedním z nich – s Peugeotem 208 R2 - zabodoval loni jak v české tak v evropské rallye. Kromě jízd na okruhu si handicapovaní řidiči zkusili jízdu zručnosti, závodní trenažer a závody s RC modely.
Mnozí z nich si splnili sen, například Kateřina Sasáková. Auta miluje a snila o tom, že je bude řídit. Ale sedí na vozíku a je jí teprve 16 let! Sedla do zbrusu nového Peugeotu 5008 GT s ručním řízením a prostě jela. "Po všech těch bolestivých operacích, jsem ji zase konečně viděla usměvavou a nadšenou. Splnili jste Katce velký sen! Díky," říká Katčina maminka, která dceru přivezla až z Ostravy.
Arnošt Petráček, paralympijský plavec a držitel zlaté medaile z Ria 2016, si zase přál řídit patrový autobus. Vzhledem k jeho postižení to nebyl lehký úkol, ale podařilo se. „Dal dvě kola a nakonec si zkusil i zacouvání do boxu. Vše zvládl a byl nadšený,“ řekl Tomáš Pchálek z organizace Cesta za snem.