Robotka Sophie se k poctě dokonce vyjádřila. "Chtěla bych poděkovat království Saúdské Arábie. Jsem poctěná a hrdá na toto mimořádné vyznamenání. Je to historický okamžik být prvním robotem, který získal občanství," řekla podle webových stránek Českého rozhlasu Sophie ve vysílání televize Arab News. [bomba]
Saúdská Arábie se prý chce věnovat novým technologiím a právě robotům proto nedávno vytvořila i samostatné ministerstvo. Je to neuvěřitelné, jelikož saúdskoarabské ženy nebo třeba i zahraniční pracovníci v zemi nemají takové postavení, jako teď má robotka Sophie. Už jen to, že neměla hidžáb a že jí ve společnosti nedoprovodil žádný muž, což jsou základní pravidla, která by v Saúdské Arábii měly respektovat všechny ženy a teď tedy i nová občanka Sophie, vyvolalo u mnoha lidí obrovskou kritiku. "Tímto je zcela zásadně patrné, že je postavení ženy v islámu dokonce pod umělými roboty a že je zde žena až na posledním místě. Porušování lidských práv žen je v islámu na denním pořádku, ale žádné lidskoprávní organizaci a všem rádoby bojovníkům za lidská práva to nevadí. Pach ropy jim totiž zatemnil mozek," podotkl Rozvoral.
Je to podle něj další důkaz o tom, že "náboženství" zvané islám se za náboženství pouze schovává, aby si muži mohli dělat, co chtěli, po vzoru středověkého zakladatele islámu, proroka Mohameda. "Ten páchal dokoce i taková zvěrstva, jako je pohlavní styk s devítiletou manželkou Ajšou, kterou si vzal za ženu, když jí bylo šest let. No a proto, že to bylo údajně v té době normální, páchají takováto zvěrstva legálně i někteří současní islámští muži. Je vidět, že je islámská ideologie neslučitelná s evropským právem a kulturou, která stojí na hodnotách svobody a demokracie. Mějme to všichni na paměti a nedovolme, aby v naší zemi něco podobného zakořenilo," dodal Rozvoral.