Komplikace kvůli EET mají třeba některé zříceniny v jižních Čechách. Jde kupříkladu o Dívčí kámen na Českokrumlovsku. „Je to problém. Není tam elektřina a tudíž není, kde se připojit k internetu,” řekla správkyně památky Zdeňka Tučková.
Vstupené na podobný druh památek je často v rámci desetikorun. Správcům často vystačí sezona na přežití. A pokud mají platit další tisíce až desetitisíce za zavedení EET, může jít o další problém. [bomba]
„To, že nemáme elektřinu, je věc jedna, a druhá ta, že za zařízení bychom dali asi 20 tisíc. Pana Babiše bych si přál potkat, abych mu do očí řekl, jaké osly má na ministerstvu. Vůbec nevědí, s čím musejí živnostníci zápolit. Pořád tvrdí, že není nic problém, ale tohle jsou tak zásadní potíže a nikdo to neřeší,” rozčílil se pro Bleskove.cz další ze správců jedné z moravských památek.
Pokud by některé památky nenašly řešení, jak se připojit i přes chybějící elektřinu či mobilní signál, může se stát, že zůstanou zavřené. Jiná varianta totiž asi není. Nový systém elektronické evidence tržeb nemusí pomoci. Může ale naopak zničit některé památky či druh podnikání!