Že by byl smysl kritiky v tom, aby se do čela ČT dostal někdo jiný, respektive kdokoli, jen ne Petr Dvořák, který navíc ještě ani neoznámil, zda dál bude kandidovat?
„Pokud chtěli pánové Babiš se Zemanem kritizovat ČT, měli to dělat po celou dobu. Protože jako médium veřejné služby si kritiku zaslouží. Ale proč to dělají teď, pár týdnů před volbou generálního ředitele?,” ptá se jeden z pravicových poslanců, který má za to, že jde hlavně o předvolební kampaň Babiše a Zemana. [bomba]
Tlak na Českou televizi sílí. Poté, co na ni frontálně zaútočil ministr financí Andrej Babiš, kterému se nelíbily reportáže o nejasnostech ohledně jeho nákupu dluhopisů Agrofertu, a posílá na ni kromě stížností i svoji mediální divizi, se přidává i prezident Miloš Zeman.
„Můj obecný názor, který se týká jakékoli firmy včetně České televize, je, že marketing nemůže nahradit špatnou kvalitu. Jinými slovy, když výkony České televize, která by měla být veřejnoprávní, objektivní, nezávislá a vyvážená, jsou podle mého názoru velmi špatné kvality, tak sebelepší agentura a sebelepší PR to nenahradí. Je to něco jako potravinová konzerva se zkaženým masem,“ uvedl prezident Miloš Zeman.
Česká televize se proti nařčení Andreje Babiše i článku v MF Dnes, spadající stále jistým způsobem pod vicepremiéra, důrazně ohradila. Generální ředitel ČT Petr Dvořák označil článek za lživý a plný účelového propojování jevů. „Článek je snůška pomluv a účelového propojování jevů,“ uvedl Dvořák s tím, že mu to připomíná „estébácké“ postupy z 50. let.
Teď se ale ukáže, kdo s koho! Protože je více než jasné, že pozice generálního ředitele ČT je “politická” funkce. Respektive post, na který jsou dosazováni lidé, na nichž se shodne co nejvíce politiků napříč politickým spektrem. Oficiálně jde pak samozřejmě o volbu.