Případ má na starosti Obvodní soud pro Prahu 1. Soud navrhoval, aby se kauza řešila jinde kvůli možné podjatosti. Jednou ze soudkyň obvodního soudu je manželka exposlance Tluchoře, který byl v případu původně obviněn a v současnosti v kauze figuruje jako svědek. Pražský městský soud ale požadavek zamítl.
Zřejmě v řádné civilizované zemi by nedostala takový případ soudkyně, která by byla jen částečně jakkoli spojena s bývalou politickou garniturou, byť jen přes příbuzného. “Je to skandální a nahrává to spekulacím. Ale kdo chce kam…,” řekl pro Bleskove.cz jeden ze soudců pro Prahu 1, který nechápe, proč se proces neřeší jinde.
Kromě Nečase a jeho ženy čelí obžalobě i bývalý vysoce postavený státní úředník Roman Boček. Nečasovou žalobci zároveň viní z krácení daní z luxusních darů. [bomba]
Případ trafik je jednou z kauz kolem Nagyové, nyní Nečasové, které v roce 2013 vedly k pádu Nečasova kabinetu. Kauza začala o rok dříve, kdy se vládní koalici nepodařilo ve Sněmovně zvrátit senátní veto balíčku daňových změn.
Spolu s opozicí hlasovalo proti i šest poslanců ODS, mezi nimi Marek Šnajdr, Ivan Fuksa a Petr Tluchoř, kteří ale později složili poslanecké mandáty, čímž umožnili schválení balíčku. Šnajdr a Fuksa vzápětí dostali lukrativní pozice ve státních firmách.
Podle obžaloby Petr Nečas, Nečasová a Boček trojici poslanců nabídkou postů podplatili. Původně byli stíháni i zmínění tři poslanci, v jejich případě ale zasáhl v roce 2013 Nejvyšší soud s odvoláním na poslaneckou indemnitu a stát se jim za stíhání a vazbu veřejně omluvil.
Jana Nečasová čelí obžalobě také kvůli krácení daní, které podle žalobců neodvedla z luxusních darů. Obžalovaní ale vinu popírají v celém rozsahu.