O Clintonové se říká, že je v soukromí velká hysterka, a pokud není po jejím, umí to dát najevo. Navíc ke všemu údajně trpí zatím tajnou nemocí. Ona sama to popírá. O Trumpovi je zase známo, že je ješitný. A dokonce si z něj mnozí utahují, že pokud by ješitnost měla nějakou vlastní “jednotku“, pak by to byl jeden Trump!
Republikán Donald Trump i jeho demokratická rivalka Hillary Clintonová ve svých kampaních jeli až do poslední chvíle. Snažili se přesvědčit občany USA i Američany v zahraničí, aby získali právě jejich hlasy. Dokonce i Češi s americkým pasem se nemohli dočkat, až budou moct volit.
„Já jsem na cestě do USA, ale budu volit už tam. A netajím se tím, že hlas dám Trumpovi. Každý z těch dvou je něčím takový svůj, víte, ale přeci jenom pro mě je snesitelnější právě Trump před paní Clintonovou,“ prozradil Bleskove.cz malíř Kristian Kodet, který každoročně na zimu odlétá na Floridu. Má americký pas, protože mnoho let v USA s manželkou žili a dodnes tak může volit právě i v amerických volbách. [bomba]
Včera zveřejněné předvolební průzkumy většinou favorizují Clintonovou, bez šancí ale není ani Trump. Jak volby nakonec dopadnou, není možné vůbec odhadnout. Preference jsou zhruba stejné. Oba kandidáti ani v závěru kampaně nešetřili vzájemnými výpady, což bylo viditelné zejména na sociálních sítích.
Trump na posledním mítinku na Floridě prohlásil, že demokratku chrání prohnilý systém. Narážel tak i na fakt, že šéf FBI James Comey v neděli Kongresu sdělil, že nově nalezené e-maily, které Clintonová jako ministryně zahraničí poslala přes svůj soukromý e-mailový účet, neobsahují nic protizákonného, takže stíhána nebude. Comeyho nedělní prohlášení může Clintonové získat nové voliče, kteří dosud kvůli e-mailové aféře nebyli rozhodnutí.
Některé hlasy dokonce ale říkají, že pokud Clintonová vyhraje, začne III. světová válka. „Tuhle dámu financuje těžce zbrojní průmysl a ten bude chtít pochopitelně své investice nejen vrátit, ale i znásobit. A ona se přeci nechala slyšet, že co se terorismu týče, neváhala by srovnat některé části planety se zemí, aby eliminovala terorismus. Tak se necháme překvapit…,“ dodal pan Zdeněk, další Čech žijící v Praze, který strávil přes třicet let v USA.
Vedle voleb hlavy státu, všech poslanců Sněmovny reprezentantů, třetiny Senátu a 12 guvernérů budou Američané hlasovat i v řadě místních referend. Zatímco některá z nich jsou důležitá a vyvolávají pozornost celé země, jiná jsou ryze lokální.