Už tím, že se Štěpán Stupčuk odmítl podrobit dechové zkoušce, se vlastně přiznal. Kdyby měl čisté svědomí, nebude mu to dělat problém. Je to další z těch zákonodárců, kteří se ohánějí poslaneckou imunitou.
Policie poslance za ČSSD obvinila a navrhla obžalovat kvůli dopravní nehodě z ohrožení pod vlivem návykové látky. Sněmovna politika vydala k trestnímu stíhání.
Stupčuk boural v únoru na dálnici D7 nedaleko Prahy a jak svědci uváděli, byl opilý. Stupčuk se k případu nechtěl vyjadřovat. [bomba]
Při nehodě vyjel mimo silnici a narazil do dopravního značení. Když dorazili policisté, tvrdil, že neřídil, přestože byl u vozu sám. Dechovou zkoušku odmítl.
„V případě odsouzení mu hrozí odnětí svobody až na tři roky,“ řekla policejní mluvčí Jana Dětská. Návrhem na podání obžaloby se zabývá Státní zastupitelství pro Prahu-západ. Stupčuk ale odmítá vinu a stejně tak nechce opustit ani lukrativní funkci zákonodárce. Někteří jeho kolegové, jak z ČSSD, tak i z jiných stran, tvrdí, že je třeba ctít presumpci neviny. Přičemž například prezident Miloš Zeman se několikrát nechal slyšet, že v podobných případech by se měla ctít spíš presumpce viny.
Štěpánu Stupčukovi, o kterém doposud nebylo ani moc slyšet, hrozí až tříleté vězení a ztráta řidičáku na rok. Tím, že odmítl dechovou zkoušku a vinu v podstatě popírá, si u soudu zcela jistě moc nepomůže. Spíš naopak!