Sebevražda hledaného džihádisty byla třetí podobná událost v tuniském hlavním městě za několik dnů. Ke všem třem incidentům se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Během prvních dvou útoků došlo k explozím, které zabily policistu a dalších osm lidí zranily. Jeden ze zraněných v pátek v nemocnici zemřel.
"Co na to čeští sluníčkářští politici, novináři a aktivisté? Že by v islámském Tunisku také neviděli ani jednoho muslima? Je rozhodnutí tuniské vlády populismus, rasismus, extrémismus nebo strašení? Naopak, naplňuje se to, na co SPD upozorňuje - islamisté jsou tak agresivní, že vraždí kdekoliv a kohokoliv. A je potřeba přijmout včasná opatření," podotkl Okamura.
Okamura zároveň připomenul, že hnutí SPD podalo ve Sněmovně zákony na zákaz islámského zahalování a na zákaz propagace islámské ideologie. "Oba naše návrhy ale již rok ve Sněmovně blokuje vládní koalice hnutí ANO, ČSSD a KSČM. A naše návrhy odmítají také sluníčkářští Piráti, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a ODS," dodal Okamura.