Kdy se vlastně potíme? Většinou při tělesné námaze, ve velkém horku, po ostrém jídle, ale rovněž i během stresových situací nebo při vzteku a strachu Tělo totiž v takových chvílích začne vyplavovat stresové hormony, aktivuje se produkce potu a rázem máme propocené koláče na oblečení a v horším případě jsme i "cítit".
Zápachu, který mnohdy ani sami nevnímáme, nás mohou zbavit deodoranty. Ty obsahují antibakteriální složky, které zabraňují rozkládání potu a zápach tlumí jejich vůně. Na samotné zastavení pocení ale deodoranty nezaberou.K tomu jsou zapotřebí antiperspiranty, které obsahují tzv. hliníkové soli. Díky nim se zúží póry a dochází ke snížení produkce potu. K dostání jsou rovněž neviditelné vložky proti pocení, které se lepí zevnitř na oblečení.
V případě, kdy se potíte neustále a váš pot nepříjemně zapáchá, je lepší navštívit lékaře. Může se totiž stát, že za těmito nepříjemnými projevy stojí třeba hormonální nerovnováha či další nemoci. V závislosti na druhu a rozsahu potíží s pocením může pomoci lékař ošetřením mikrovlnami, stále popupárnějšími injekcemi do podpaží nebo dokonce odsátím potních žláz. Navíc se pocením zabývá i alternativní medicína, zejména pak ta tradiční čínská.