Rádoby přátelé vyloudili ze seniora všechen jeho majetek. Jednalo se přitom nejen o statisíce korun, ale také o několik nemovitostí. Vše zdědil Karel Flaisleben po svých rodičích. Z bohatého dědice se ale rychle stal žebrák živořící ve starobinci. „Obžalovaní využili ovlivnitelnosti poškozeného. Pod různými záminkami z něj vylákali finanční prostředky a připravili ho o nemovitosti. Způsobili mu tím škodu 23 miliónů korun,“ vyčíslila státní zástupkyně Dagmar Lindenthalová. [bomba]
Podvodníci postupovali chytře. Nejprve přesvědčili Flaislebena, aby koupil pozemky v okolí Železné Rudy za několik miliónů, přestože skutečná kupní cena byla jen v řádech stovek tisíc. „Od poškozeného vybral jednapadesátiletý obžalovaný Arnošt Gindra sedm miliónů a nižší cenu uvedenou v kupní smlouvě mu odůvodnil tím, že je to kvůli menší dani z převodu nemovitosti. Částku v kupní smlouvě pak obžalovaný předal prodávajícím a zbytek peněz si nechal,“ popsala žalobkyně.
Následně Gindra se spoluobžalovaným Josefem Mižigarem nabídli Flaislebenovi společné podnikání, ke kterému však požadovali prodej jeho nemovitostí. Invalidní důchodce vše podepsal, ale žádné peníze nikdy nedostal. O zbytek majetku ho jeho přátelé připravili, když mu dali podepsat další smlouvy, ve kterých ručil svými nemovitostmi. „Okradli mě o všechno, nemám ani korunu. Ještě z toho mají radost,“ plakal nemocný Flaisleben před zahájením soudního procesu. „Všechno bylo hrozně rychlé, pořád na mě spěchali. Ani jsem si nestačil přečíst, co vlastně podpisuji,“ vysvětlil poškozený senior s tím, že obžalovaní ho nutili podepsat nevýhodné smlouvy pod pohrůžkou násilí a zastrašovali ho. Obžalovaní shodně uvedli, že nic špatného neprovedli a cítí se bez viny. Soud bude pokračovat výslechy svědků, rozsudek by mohl padnout v září.