Pirát silnic na sebe upozornil projíždějící policisty tím, že jel bez zapnutých světel. Na výzvu k zastavení nedbal a naopak pořádně šlápl na plyn a začal ujíždět jak šílený! [bomba]
Neskutečně vysokou rychlostí, která prakticky neklesla pod 180, ujížděl směrem na Otrokovice. Přitom byl stále bez zapnutých světel. „Svou bezohlednou jízdou ohrožoval vozidla, která předjížděl, ale i protijedoucí, neboť se při jízdě dostával i do protisměru vozovky,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Javoříková.
U obchodního centra v Malenovicích už ale v takové rychlosti nedokázal vůz ukočírovat, dostal smyk, vjel do protisměru a nakonec auto rozsekal o sloup trolejbusového vedení. Z místa utekl a v autě nechal svého zraněného spolujezdce (37).
Policisté poté zjistili, že na autě byly kradené registrační značky. Případ dále vyšetřuje kriminálka a není zatím rozhodnuto ani o kvalifikaci trestného činu. „Jednadvacetiletý řidič je v současné době podezřelý nejméně z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Javoříková.