Životospráva režiséra, s nímž ráda pracuje Jiřina Bohdalová, Jiří Bartoška, Lucie Bílá a další, není tedy ukázková. Jiří Strach vypadá tak trochu jako ”suvenýr z koncentráku”! Na svou výšku je rachitický a podle mnohých ubývá na váze.
“Jirka snad nemá už ani šedesát kilo. Ztrácí se před očima. Ta jeho šílená životospráva ho zabije. Vždyť je to ještě poměrně mladej kluk,” řekl Bleskove.cz jeden z herců z Anděla Páně 2.
Sám Jiří Strach přiznává, že sám ze sebe radost nemá. Hlavně proto, že málo jí, vypije litry kávy a hulí jak tovární komín. “Když točíme, celé dny si na jídlo ani nevzpomenu. Prostě hlava je zahlcená příběhem, a ne svíčkovou se šesti. No a k tomu ty cigára,” řekl i v nedávném rozhovoru pro MF Dnes. [bomba]
“Takový styl je naprosto ideální stav k tomu, aby se objevily žaludeční vředy, problémy se zažíváním, no a následně rakovina zažívacího či trávicího traktu. Do toho stres, nedostatek spánku. On je naprosto ideální pacient pro onkology,” dodal se sarkasmem jeden z předních českých lékařů.
Kolik Strach vykouří cigaret prý raději nepočítá. Málo jí, moc nepije. A je hlavně při natáčení ve stresu. Jak i nyní. Věří, že se Andělá Páně 2 bude líbit, aby se náklady zaplatily a film vydělal. “Když přijde milion lidí, natočím Anděl Páně 3, dal si závazek mladý režisér, kterému v pohádce hrají samé hvězdy a film je diváky přijímán zatím hodně dobře.
Jedna věc je dostatečný počet diváků, druhá pak to, aby se s jeho životním stylem natáčení vůbec dožil.