Italský dramatik a spisovatel byl autorem mnoha děl. K jeho známějším hrám patří Náhodná smrt anarchisty, Archandělé nehrají biliár či Měl dvě pistole s černýma a bílýma očima nebo právě Mistero Buffo.
„Jde o hru, kdy ztvárňuje jeden herec celkem 25 postav. Jde o hodinové, velmi náročné představení. Shodou okolností budu 28. října v Divadle Semafor ´Misterku´ hrát. Mám ji naplánovanou už dlouho. Velmi mne mrzí, že tento skvělý autor odešel,“ řekl Bleskove.cz nejvyšší český zpěvák, herec Radim Schwab, mj. představitel českého Fantoma opery či momentálně i krále Šalamouna v muzikálu Sibyla.
Schwab je jeden z mála českých herců, kteří dílo Daria Fo v ČR hrají. Přičemž ve světě se jeho hry hrají poměrně často. [bomba]
Nobelovu cenu získal Dario Fo podle příslušného výboru v roce 1997 jako "dědic středověkých kejklířů, který pranýřuje moc a obnovuje hodnoty utlačovaných". Udělení ceny Foovi se v Itálii tehdy setkalo i s kritickými ohlasy. Například oficiální list Vatikánu Osservatore romano mimo jiné napsal, že cenu dostal "šašek" a švédská akademie svým rozhodnutím "ztratila tvář". Fo reagoval slovy: "Vzpomeň si, církvi, kolik šašků jsi dala pověsit."
Levicově orientovaný Fo ve svých dílech církev často kritizoval. Jednu z jeho nejslavnější her Mysteria Buffa, která se hrála dlouhá léta po celé Evropě, Latinské Americe i Kanadě, Vatikán odsoudil jako rouhačskou. Kontroverze kolem této a dalších her mimo jiné vedly k tomu, že Fo byl několik let zakázán v italské státní televizi Rai. V roce 1980 mu USA odmítly dát vízum, podle agentury AP pro jeho levicové aktivity.
Milánské divadlo Piccolo Teatro Strehler oznámilo, že v jeho prostorách se budou moci s Foem lidé rozloučit v pátek a v sobotu. Poté se bude v sobotu konat necírkevní rozloučení na náměstí před milánskou katedrálou.